• The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

  • Old

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • The Souvenir Part II

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • No Sudden Move

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Judas and the Black Messiah

  • Pleasure

  • Passing

  • Censor

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Soul

  • Freaky

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • Another Round

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • La vita nuova

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

  • The Nest

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater