lara has logged 25 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Were Here

We Were Here

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amour Fou

Amour Fou

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry