lara has logged 229 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Edit this entry  
15
De Palma

De Palma

2015
×
Edit this entry  
13
Serpico

Serpico

1973
×
Read the review Edit this entry  
12
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Read prior review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
25
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Contact

Contact

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
Read the review Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
White Riot

White Riot

2019
×
Edit this entry  
24
Rocks

Rocks

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry