• Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★

  • Nothing Like a Dame

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Dirty Computer

  • Bao

  • The Solace of Orpheus

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Luz

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★★

  • Billy Star

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Different Kinds of Rain

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Holy Camp!

    ★★★

  • Blue My Mind

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Beast

    ★★★★

  • Molly's Game

  • Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★

  • Ravenous

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★