Neil has logged 34 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
India Song

India Song

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Daily Bread

Our Daily Bread

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Sin

Black Sin

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pilgrimage

Pilgrimage

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Water Magician

The Water Magician

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tabu

Tabu

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Marseillaise

La Marseillaise

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crime of Monsieur Lange

The Crime of Monsieur Lange

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Countess From Hong Kong

A Countess From Hong Kong

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Earth

Earth

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Van Gogh

Van Gogh

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
L'Aquarium et la Nation

L'Aquarium et la Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
88:88

88:88

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Voyage Home

The Long Voyage Home

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Informer

The Informer

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry