Sort by

Neil has logged 218 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
The Mask

The Mask

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kubi

Kubi

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Edit this entry  
21
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beast

The Beast

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Beloved Infidel

Beloved Infidel

1959
×
★★★★
Edit this entry  
10
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
See You Friday, Robinson

See You Friday, Robinson

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Adventurer

The Adventurer

1917
×
★★★★
Edit this entry  
27
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Air

Air

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Youth (Spring)

Youth (Spring)

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Full River Red

Full River Red

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kubi

Kubi

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Priscilla

Priscilla

2023
×
Read other review Edit this entry  
12
Tetro

Tetro

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read other review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★
Edit this entry