Aniello has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GCW Tournament of Survival 666

GCW Tournament of Survival 666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Crack Dog

Crack Dog

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Phantom Mary

Phantom Mary

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Edit this entry  
09
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Equinox

Equinox

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crack Dog

Crack Dog

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Critters

Critters

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Los

Los

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
El Valley Centro

El Valley Centro

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nine Inch Nails: Broken

Nine Inch Nails: Broken

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Supper: A Sopranos Session

The Last Supper: A Sopranos Session

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Mary

Phantom Mary

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
STARDOM Tokyo Dream Cinderella 2021

STARDOM Tokyo Dream Cinderella 2021

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nona

Nona

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Catfight

Catfight

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
½
Edit this entry  
11
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Selfish Son

Selfish Son

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dominion/Destruction

Dominion/Destruction

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Lover

Dear Lover

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Selfish Son

Selfish Son

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
Edit this entry  
20
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Project A

Project A

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
GCW You Only Die Once

GCW You Only Die Once

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry