Aniello has logged 85 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★★
Edit this entry  
28
Éclats d'Orphée

Éclats d'Orphée

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le canard à l'orange

Le canard à l'orange

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flammes

Flammes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
By the Lake

By the Lake

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La plage

La plage

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Sweeps

Two Sweeps

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let's Make a Sandwich

Let's Make a Sandwich

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Screen

Screen

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
7362

7362

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rumpelstilzchen

Rumpelstilzchen

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Breakfast

Breakfast

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Woman Who Powders Herself

The Woman Who Powders Herself

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lights

Lights

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Variations

Variations

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alaya

Alaya

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pneuma

Pneuma

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Ladders

Mad Ladders

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lilly

Lilly

2007
×
★★
Edit this entry  
25
All Stars

All Stars

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Kleist

Kleist

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What, Who, How

What, Who, How

1957
×
★★★
Edit this entry  
21
Podwórka

Podwórka

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lunch Break

Lunch Break

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atomic Garden

Atomic Garden

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amérika: Bahia de las Flechas

Amérika: Bahia de las Flechas

2016
×
Edit this entry  
20
Occidente

Occidente

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Entre Temps

Entre Temps

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poem Field No. 7

Poem Field No. 7

1967
×
★★★★
Edit this entry  
19
Poem Field No. 5: Free Fall

Poem Field No. 5: Free Fall

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Workers Leaving the Job Site

Workers Leaving the Job Site

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Letter to D.H. In Paris

Letter to D.H. In Paris

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Leaden Echo and the Golden Echo

The Leaden Echo and the Golden Echo

1955
×
★★★
Edit this entry  
17
A Portrait of Ga

A Portrait of Ga

1952
×
★★★★
Edit this entry  
17
Yggdrasill: Whose Roots Are Stars in the Human Mind

Yggdrasill: Whose Roots Are Stars in the Human Mind

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Star Man: Part IV

Dog Star Man: Part IV

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dog Star Man: Part III

Dog Star Man: Part III

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dog Star Man: Part II

Dog Star Man: Part II

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry