cheesedip has logged 607 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parvenu

Parvenu

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Supermensch: The Legend of Shep Gordon

Supermensch: The Legend of Shep Gordon

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soleil Ô

Soleil Ô

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Buster & Chauncey's Silent Night

Buster & Chauncey's Silent Night

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hebrew Hammer

The Hebrew Hammer

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
A Rugrats Chanukah

A Rugrats Chanukah

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Rugrats: The Santa Experience

Rugrats: The Santa Experience

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Weekends

Weekends

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
Foster's Home For Imaginary Friends: House of Bloo's

Foster's Home For Imaginary Friends: House of Bloo's

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dover Boys at Pimento University

The Dover Boys at Pimento University

1942
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
That Moment: Magnolia Diary

That Moment: Magnolia Diary

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rock, Rhythm & Blues

Rock, Rhythm & Blues

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
Read the review Edit this entry