cheesedip has logged 36 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fool's Fire

Fool's Fire

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Takeshita Performance 2: Godzilla vs Mito Komon

Takeshita Performance 2: Godzilla vs Mito Komon

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lou

Lou

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Until the Quiet Comes

Until the Quiet Comes

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry