cheesedip has logged 609 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gleaners and I: Two Years Later

The Gleaners and I: Two Years Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Read the review Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Shot

Long Shot

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
The Vanishing Lion

The Vanishing Lion

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry