Sort by
  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • What Bothers Me the Most - Pretending to be Human

  • A Short Film About Maximise

  • Amsterdam

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • Bad Ideas

  • Fall

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • His World Begins To Turn Red

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Champ

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Trains Equal Cinema

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Melancholy Man

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Pulchritudinous

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★½

  • Neil Hannon: 30 Years of the Divine Comedy

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • The Comeback Trail

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Joy

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★★