• Thor: Love and Thunder

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★½

  • A Writer's Odyssey

    ★★

  • Detective Chinatown 3

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • Legend of Deification

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★

  • Vanguard

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Leap

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Hard Kill

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Eight Hundred

    ★★★★

  • Okay! Madam

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Matchless Mulan

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • A Mermaid in Paris

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • I Am Tired Of Predicting All the Oscars

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Horn of Gondor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Togo

    ★★★½

  • Ashfall

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Faceless Boss

    ★★

  • Wira

    ★★★½

  • Solar Impact: The Destruction of London

    ★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Kill Chain

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★