Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solomon

Solomon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
David

David

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barabbas

Barabbas

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Samson and Delilah

Samson and Delilah

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moses

Moses

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joseph

Joseph

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jacob

Jacob

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bible: In the Beginning...

The Bible: In the Beginning...

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abraham

Abraham

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Odyssey

The Odyssey

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Helen of Troy

Helen of Troy

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Fang 2: Myth of the White Wolf

White Fang 2: Myth of the White Wolf

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
White Fang

White Fang

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Celtic Tiger

Celtic Tiger

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Feet of Flames

Feet of Flames

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riverdance: The Show

Riverdance: The Show

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry