Just A Person has logged 208 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buffalo Boys

Buffalo Boys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iceman: The Time Traveler

Iceman: The Time Traveler

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rampant

Rampant

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Easy to Love

Easy to Love

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Million Dollar Mermaid

Million Dollar Mermaid

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous When Wet

Dangerous When Wet

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bathing Beauty

Bathing Beauty

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Planes: Fire & Rescue

Planes: Fire & Rescue

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Planes

Planes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fox and the Hound 2

The Fox and the Hound 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bambi II

Bambi II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan II

Mulan II

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wiro Sableng: 212 Warrior

Wiro Sableng: 212 Warrior

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★½
Read the review Edit this entry