ruben has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roma

Roma

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
½
Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry