Sort by
  • Hustle

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Desperados

  • The High Note

  • The Lovebirds

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • Dolly Parton: Here I Am

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Deon Cole: Cole Hearted

  • Gemini Man

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Otherhood

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Almost Love

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★