• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Candy Jar

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★