Michael has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry