Sort by
  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Kaleidoscope

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Uncharted

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★