Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
While We Watched

While We Watched

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Meri Pyaari Bindu

Meri Pyaari Bindu

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malang

Malang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kaante

Kaante

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thappad

Thappad

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maestro

Maestro

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ram Ke Naam

Ram Ke Naam

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Don

Don

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Bala

Bala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Merry Christmas

Merry Christmas

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shaandaar

Shaandaar

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Agneepath

Agneepath

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chillar Party

Chillar Party

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
12th Fail

12th Fail

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Honeymoon Travels Pvt. Ltd.

Honeymoon Travels Pvt. Ltd.

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunki

Dunki

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jawan

Jawan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swades

Swades

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
PK

PK

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Munna Bhai M.B.B.S.

Munna Bhai M.B.B.S.

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamhe

Lamhe

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Badla

Badla

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Archies

The Archies

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Yuva

Yuva

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaane Jaan

Jaane Jaan

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Animal

Animal

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Arjun Reddy

Arjun Reddy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunterrr

Hunterrr

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Indian Family

The Great Indian Family

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Karwaan

Karwaan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Namak Halaal

Namak Halaal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Satte Pe Satta

Satte Pe Satta

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dostana

Dostana

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Silsila

Silsila

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amar Akbar Anthony

Amar Akbar Anthony

1977
×
★★★½
Edit this entry  
30
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry