Sort by

Mad has logged 352 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
83

83

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry