Sort by

Mad has logged 25 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Action Hero

An Action Hero

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gunday

Gunday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raazi

Raazi

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
War

War

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaane Bhi Do Yaaro

Jaane Bhi Do Yaaro

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don 2

Don 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Hera Pheri

Hera Pheri

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raees

Raees

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
Kai Po Che!

Kai Po Che!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anjaana Anjaani

Anjaana Anjaani

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ek Tha Tiger

Ek Tha Tiger

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phone Bhoot

Phone Bhoot

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry