Sort by

nerosz has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Comrade Kim Goes Flying

Comrade Kim Goes Flying

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vietnam: A Television History

Vietnam: A Television History

1983
×
★★
Edit this entry  
23
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Dali & Cocky Prince

Dali & Cocky Prince

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Gushing Prayer

Gushing Prayer

1971
×
★★½
Edit this entry  
29
Blue Film Woman

Blue Film Woman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scenes from My Life

Scenes from My Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Valparaiso

Valparaiso

1963
×
★★★½
Edit this entry  
23
‘joke!’ Berlin Sketch Video

‘joke!’ Berlin Sketch Video

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Your Turn

Your Turn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bacchus Lady

The Bacchus Lady

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Haruhara-san's Recorder

Haruhara-san's Recorder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heart

Heart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I WeirDO

I WeirDO

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Memória Sufocada

Memória Sufocada

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
¡Las Sandinistas!

¡Las Sandinistas!

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Threads - Our Tapestry of Love

Threads - Our Tapestry of Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Red Ant Dream

Red Ant Dream

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Padatik

Padatik

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cargo 200

Cargo 200

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 17th Parallel

The 17th Parallel

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Battle of Chile: Part III

The Battle of Chile: Part III

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
In the Name of the People

In the Name of the People

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cart

Cart

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Time Stop

Time Stop

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mephisto

Mephisto

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Yusagi

Yusagi

2018
×
Edit this entry  
02
Retratos de Identificação

Retratos de Identificação

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fukuoka

Fukuoka

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
D.P.

D.P.

2021
×
★★★★
Edit this entry