Sort by

nerosz has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Why We Fight: The Battle of China

Why We Fight: The Battle of China

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
36

36

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Drug King

The Drug King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
37 Seconds

37 Seconds

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Han Gong-ju

Han Gong-ju

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Samaritan Girl

Samaritan Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Lazy Hazy Crazy

Lazy Hazy Crazy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry