• Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Gucci Always Wins

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cuties

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Steven Universe Future

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers