Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read prior review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
11
Ghost

Ghost

1990
×
Edit this entry  
07
Land

Land

2021
×
Edit this entry  
06
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
Edit this entry  
03
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
Edit this entry  
01
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
Edit this entry  
20
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
15
Voyagers

Voyagers

2021
×
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
Edit this entry  
08
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
Edit this entry  
14
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
Edit this entry  
14
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
11
The Chair

The Chair

2021
×
Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Edit this entry