nestor has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry