nestor has logged 20 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
½
Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry