nestor has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry