nestor has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Honourable Woman

The Honourable Woman

2014
×
Edit this entry  
17
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
16
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Undoing

The Undoing

2020
×
Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Becoming

Becoming

2020
×
Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
11
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry