• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Live Hard or Kick Die

    ★★★★★

  • Red

    ★★★★★

  • Freshman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Sphinx

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • A Train Apart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Twisted Pair

    ★★★★★

  • Maniac

  • Suspiria

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ½

  • Facing It

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Psych: The Movie

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Road to Magnasanti

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Mayhem

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★