Sort by

Jacob has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Kafka

Kafka

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers of Justice: Farce Wars

Avengers of Justice: Farce Wars

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Faust and Mephistopheles

Faust and Mephistopheles

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Treasures of Satan

The Treasures of Satan

1902
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted Curiosity Shop

The Haunted Curiosity Shop

1901
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil and the Statue

The Devil and the Statue

1901
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Explosion of a Motor Car

Explosion of a Motor Car

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Faust and Marguerite

Faust and Marguerite

1900
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Josh in a Spooky Hotel

Uncle Josh in a Spooky Hotel

1900
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bewitched Inn

The Bewitched Inn

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maple Leaf Viewing

Maple Leaf Viewing

1899
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Vérité

La Vérité

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Return to the Jungle

Kong: Return to the Jungle

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Kong: King of Atlantis

Kong: King of Atlantis

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry