Sort by

Nevada has logged 304 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey 17

Mickey 17

2024
×
Read the review Edit this entry  
05
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry