Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark River

Dark River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry