Nev has logged 25 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Upside

The Upside

2017
×
Read the review Edit this entry