Sort by

Nev has logged 16 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry