Sort by

Nev has logged 248 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
One & Two

One & Two

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enjoy

Enjoy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mimic

Mimic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cicada

Cicada

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry