Sort by

Ian West has logged 948 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Treasure Island

Treasure Island

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Sleeper

The Sleeper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary

Mary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Primitives

Primitives

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★½
Edit this entry  
16
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Amityville: Vanishing Point

Amityville: Vanishing Point

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★
Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Darkest Night

Darkest Night

2012
×
½
Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry