Ian West has logged 97 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Command

Lost Command

1966
×
★★★
Edit this entry  
31
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rome, Armed to the Teeth

Rome, Armed to the Teeth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien Space Avenger

Alien Space Avenger

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horsemen

Horsemen

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Polar

Polar

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Primal Rage

Primal Rage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
½
Edit this entry  
27
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death House

Death House

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Glass Key

The Glass Key

1942
×
★★★★
Edit this entry  
26
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorority Party Massacre

Sorority Party Massacre

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Haunted House on Sorority Row

Haunted House on Sorority Row

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Demon Warrior

Demon Warrior

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satan War

Satan War

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Housesitters

Housesitters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Succubus

Succubus

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lake Alice

Lake Alice

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Cemetery Sisters

Cemetery Sisters

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Farm

Charlie's Farm

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ouija House

Ouija House

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Whispers

Whispers

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pelts

Pelts

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Killers Are Our Guests

The Killers Are Our Guests

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry