Ian West has logged 70 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mole People

The Mole People

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Female Vampire

Female Vampire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lord of Tears

Lord of Tears

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scared to Death

Scared to Death

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Fear

Hotel Fear

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Horror of Frankenstein

The Horror of Frankenstein

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Naked Vengeance

Naked Vengeance

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodfist VI: Ground Zero

Bloodfist VI: Ground Zero

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment Complex

The Apartment Complex

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Daughters of Satan

Daughters of Satan

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Edit this entry  
18
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deep Blood

Deep Blood

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Texas Chainsaw Massacre: The Documentary

The Return of the Texas Chainsaw Massacre: The Documentary

1996
×
Edit this entry  
12
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Satan's Slave

Satan's Slave

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Blood's Coffin

Doctor Blood's Coffin

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry