• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • This Could Be You

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • TFW No GF

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Cold Pursuit

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Glass

    ★½