Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bluebeard's Castle

Bluebeard's Castle

1963
×
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★
Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Reliant

The Reliant

2019
×
½
Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
★½
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
Edit this entry  
18
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry