Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • The Watcher

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • I Used to Be Famous

    ★★★½

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Thief, His Wife and the Canoe

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Monstrous

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • No Return

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Stay Close

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • 13 Minutes

  • Hypnotic

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Cinderella

  • Clickbait

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Time

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Endangered Species

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Ripper

    ★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • One Royal Holiday

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★