• Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Extraction

    ★½

  • The Last Dance

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Spread Your Wings

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • The Final Quarter

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • A White, White Day

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★

  • Vice

    ★★