NewCaprican has logged 71 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harmful Insect

Harmful Insect

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Los

Los

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

Iron Cowboy: The Story of the 50.50.50 Triathlon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like Two Crocodiles

Like Two Crocodiles

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry