Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye, 20th Century

Goodbye, 20th Century

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
GONIN

GONIN

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fan

The Fan

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Runner

The Runner

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bitter Message of Hopeless Grief

A Bitter Message of Hopeless Grief

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
Read the review Edit this entry  
01
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Door Mouse

Door Mouse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Entertainment

Entertainment

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
November

November

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman Chaser

The Woman Chaser

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
Read the review Edit this entry