Sort by
  • The Nun II

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Vikram Vedha

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Indian Predator: The Butcher of Delhi

  • Nope

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Nightbooks

    ½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Last Film Show

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Petite Maman

    ★★★★

  • WandaVision

  • Burrow

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½