Matt Neglia has logged 54 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunda

Gunda

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Calming

The Calming

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Ordinary Man

No Ordinary Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Topside

Topside

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Garden Left Behind

The Garden Left Behind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry