Nezar has logged 18 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry